asnubanner

سرمایه گذاران محتاط قیمت نفت را کاهش دادند

به گزارش آرانیوس به نقل از رویترز، پس از افزایش بیش از 4 درصدی دیروز، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت زیرا معامله گران محتاط هستند و احتمال اختلال در عرضه نفت را در میان درگیری های نظامی بین گروه های شورشی نظارت می کنند. و رژیم صهیونیستی

هر بشکه نفت برنت با 59 سنت کاهش به 87 دلار و 56 سنت و نفت خام آمریکا با 62 سنت کاهش به 85 دلار و 76 سنت رسید.

هر دو شاخص نفت در روز دوشنبه بیش از 3.50 دلار افزایش یافتند زیرا درگیری ها نگرانی ها را در مورد گسترش تنش ها به نوار غزه و کشورهای نفت خیز افزایش داد.

جنبش مقاومت اسلامی حماس بامداد روز شنبه 16 مهرماه با صدها راکت و راکت به سرزمین‌های اشغالی از جمله تل‌آویو، اشدود و عسقلان حمله کرد و درگیری‌های مداوم منجر به کشته شدن هزاران صهیونیست شد.

تحلیلگران بانک ING امروز اعلام کردند که نوسانات قابل توجهی در بازار نفت به دلیل درگیری در فلسطین اشغالی وجود دارد. در حال حاضر بازار نفت “بدون ریسک” در نظر گرفته می شود.

منظور از هزینه ریسک در علم مالی، سود اضافی و بهایی است که سرمایه‌گذار برای قبول ریسک می‌پردازد، یعنی سرمایه‌گذار به دلیل ریسک، سود سرمایه خود را افزایش می‌دهد.

اگرچه تولید نفت رژیم صهیونیستی بسیار ناچیز است، اما بازارها نگران تشدید این درگیری ها و آسیب رساندن به عرضه از غرب آسیا هستند.

به گفته منابع آگاه، در نتیجه این درگیری ها، بندر عسقلان و پایانه نفتی اسرائیل بسته شد.

در حالی که رسانه‌های آمریکایی مدعی شده‌اند که ایران در ضدحمله‌ها دست داشته است، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به ان‌بی‌سی نیوز گفت که در حال حاضر هیچ مدرکی دال بر دخالت مستقیم ایران وجود ندارد.

از سوی دیگر مذاکرات آمریکا و ونزوئلا نیز نتایج مثبتی داشته است که ممکن است به لغو تحریم ها علیه این کشور و مجوز یافتن نفت برای یک شرکت خارجی در شرایط خاص منجر شود.

انتهای پیام/

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما